Історія закладу освіти

Історія Будинку творчості учнів має глибокі корені. За рішенням Варварівського районного виконавчого комітету у липні 1952 року було створено районний Будинок піонерів. Першим директором було призначено Радкевич А.М. Це були роки становлення, пошуку і розвитку позашкільного закладу району.

З 1954 по 1959 роки очолювали Будинок піонерів Гамаюнова Г.Ф., Буханець В.К., Тула Г.М. В цей період проводилась масова робота з учнями шкіл району шляхом організації піонерських зльотів та зборів дружин. Цікаві тематичні вечори з піснями, з маршами проводили діти біля піонерських вогнищ. Лунали піонерські сурми, крокували загони висаджувати піонерські алеї, збирали металевий брухт, допомагали старшим. При Будинку піонерів працювало 3 гуртки.

Слід відзначити великий внесок в скарбницю піонерських справ з 1960 по 1985 роки незмінного директора Будинку піонерів Колесникової О.Г. Значною подією в житті закладу були туристські зльоти юних мандрівників-краєзнавців, які проводилися щорічно в Трихатському гаї та Ковалівському лісі. Ольга Григорівна – ініціативна, енергійна людина, яка повністю віддавала свої сили, знання, досвід піонерській справі та вихованню підростаючого покоління. В цей час при Будинку піонерів працювало 10 гуртків.

З 1989 року директором Будинку піонерів призначено Бужикова П.В., який спрямовує діяльність закладу на створення умов для здобуття додаткової освіти учнівської молоді та її участі в різноманітних позашкільних заходах. За плідну багаторічну діяльність Петра Вікторовича нагороджено значком «Відмінник освіти України» та нагрудним знаком «Софія Русова».

У 1991 році Будинок піонерів перейменовано на Будинок творчості учнів. З цього часу змінилися пріоритети розвитку позашкільної освіти. Педагогічний колектив створює умови для забезпечення потреб учнівської молоді в творчій самореалізації, здобуття нею вмінь і навичок за інтересами, працює за такими напрямками: художня самодіяльність, декоративно-прикладне та образотворче мистецтво, туризм та краєзнавство, технічна творчість, екологія та натуралізм.

Гуртковою роботою охоплено 1740 учнів з 22 загальноосвітніх шкіл району. В 114 групах працює 82 керівника гуртка, з них мають звання «Відмінник освіти України»: Яворська Н.А., Подолич Л.В., Іщенко П.Я., Вербицька З.В., Фірсіна С.І., Пуриш Т.В., Запорожець О.В. Нагрудним знаком «Софія Русова» нагороджені Вербицька З.В., Яворська Н.А. та Бужиков П.В.

Методисти закладу Яворська Н.А., Подолич Л.В., Сайковська Л.О. надають методичну допомогу керівникам гуртків, готують та видають методичні рекомендації, бюлетені що значною мірою стимулює їх діяльність. Ведуть пошук сучасних форм і методів роботи з педагогами, залучають їх до творчої діяльності. Проводять семінари-практикуми, конференції, конкурси, концерти, акції, виставки.

Яворська Н.А., методист вищої категорії, відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком «Софія Русова», грамотами Міністерства освіти і науки України, обласної ради та обласної державної адміністрації, обласного управлінням освіти і науки. Відповідає за такі напрями діяльності закладу як екологія та натуралізм, науково-технічна творчість та організовує проведення науково-дослідницьких конкурсів, Наталія Анатоліївна зуміла організувати роботу так, що дані напрями на протязі шести років поспіль займають перші місця в оглядах-конкурсах позашкільних закладів освіти комплексного типу, започаткувала проведення щорічного збору юних майстрів народних ремесел.

Подолич Л.В. - методист з художньої самодіяльності та туристсько-краєзнавчого напряму. Працює в Будинку творчості учнів з 1986 року. Проводить туристські змагання, краєзнавчі акції, експедиції, приймає активну участь в обласних заходах з позашкільної освіти, гідно представляючи Миколаївський район. Лариса Василівна неодноразово нагороджена грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації, грамотою обласної ради та знаком «Відмінник освіти України».

Сайковська Л.О. – методист Будинку творчості учнів, координує роботу районного наукового товариства «Інтелект» в рамках Малої академії наук, відповідає за роботу відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, організовує проведення районних виставок-конкурсів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, семінари-практикуми для керівників. Здійснює інформаційне забезпечення професійної діяльності керівників гуртків. Леся Олександрівна нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, обласного управління освіти і науки та грамотами обласних центрів позашкільної освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 411

Коментарi